o firmie

GeoStatik Geodezyjna Obsługa Inwestycji
Grzegorz Bocianowski

 

jest młodą i prężnie rozwijającą się firmą geodezyjną, świadczącą usługi głównie na terenie województwa dolnośląskiego, opolskiego ale również na terenie całego kraju. Firma zajmuję się realizacją trudnych i specjalistycznych tematów takich jak: pomiary batymetryczne na rzekach i akwenach słodkowodnych, geodezyjną obsługą kopalni odkrywkowych w zakresie miernictwa górniczego oraz obsługą inwestycji każdego typu, głównie sieciowych i kubaturowych. Realizujemy również mapy wielkopowierzchniowe po projekty inwestycyjne oraz do celów zagospodarowania złoża kruszywa naturalnego. Właścicielem firmy jest uprawniony geodeta z zakresu I „Geodezyjne pomiary sytuacyjno-wysokościowe, realizacyjne i inwentaryzacyjne” z ponad 10 letnim doświadczeniem zawodowym.

 

Firma GeoStatik wykonuje prace terenowe na precyzyjnym instrumencie Trimble 5602 oraz Geodimeter 640. Tachimetry te charakteryzują się dużą precyzją a przede wszystkim powtarzalnością wyników. Ich dokładność pomiaru to: 1, 2 sekunda - pomiaru kąta, 2mm+2mm/km - pomiaru odległości. Używane przez firmę GeoStatik instrumenty są tachimetrami w pełni jednoosobowymi, które pozwalają na szybkie i dokładne zrealizowanie zleconych firmie prac. Zaletą opcji jednoosobowej jest możliwość pracy w całkowitych ciemnościach, np. przy tyczeniu palowania gruntu lub innych prac, które wymagają nocnych pomiarów. Pomiar jednoosobowy w znaczący sposób, przyspiesza prace i eliminuje błąd celowania na pryzmat. Ważną cechą tachimetru jest także jego ciężar i solidna budowa, która pozwala na prace tym sprzętem praktycznie w każdych warunkach i w każdym miejscu. W zakładce „Realizacje” mogą Państwo sprawdzić do jakich zadań są wykorzystywane w/w instrumenty. Oprócz Tachimetrów do prac terenowych wykorzystujemy również odbiornik GNSS Ruide NOVA R6, Który już dziś pracuje w oparciu o 4 systemy: GPS, GLONASS, GALILEO I BEIDOU i dzięki temu odbiornik pracuje bez problemu w bardzo ciężkich warunkach. Odbiornik ten charakteryzuje się dużą dokładnością, zarówno przy pomiarach metodą RTN/RTK jak i statycznych oraz powtarzalnością wyników. Dzięki solidnej i szczelnej obudowie odbiornik może pracować w trudnych warunkach pogodowych. Sprzęt ten świetnie sprawdza się przy pomiarach wielkopowierzchniowych i batymetrycznych.

Dodatkowo realizujemy tematy związane z pomiarami batymetrycznymi na rzekach i akwenach słodkowodnych. Do tych prac wykorzystujemy w/w odbiornik GNSS RTN oraz jednowiązkową echosondę SatLab SLD-200 o częstotliwości 200 Hz, zasięgu 100 m i dokładności 1 cm. Sonar oraz przetwornik są wykonane z metalu co sprawia że spełniają normę IP67 i mogą pracować w bardzo ciężkich warunkach. Ten zestaw pozwala na opracowanie bardzo szczegółowych numerycznych modeli terenu, map batymetrycznych, warstwicowych oraz profili dna.

 

Prace kameralne, które prowadzą do powstania różnych opracowań kartograficznych, tj. mapy batymetryczne, mapy zasadnicze,  mapy wyrobisk górniczych,  mapy sytuacyjno-wysokościowe,  szkice dokumentacyjne,  numeryczne modele terenu, operaty pomiarowe oraz inne dokumenty wykonywane są na licencjonowanych programach geodezyjnych i graficznych. Dzięki czemu nasze produkty powstają szybko i możemy je przekazać klientowi w formie analogowej oraz numerycznej w formatach dwg, dxf, dgn, oraz gml.

 

Zdobyte doświadczenie podczas pracy w różnych firmach geodezyjnych oraz to które zdobywam będąc właścicielem firmy GeoStatik, w połączeniu ze sprzętem najwyższej jakości, pozwala podejmować każde zadanie zlecone zarówno przez klientów indywidualnych jak i biznesowych.

 

Firma GeoStatik Geodezyjna Obsługa Inwestycji Grzegorz Bocianowski nadal powiększa swoje kwalifikacje oraz zaplecze sprzętowe, aby móc jak najwięcej i jak najlepiej świadczyć usługi z zakresu geodezji i kartografii.

 

Zapraszamy do współpracy i zapoznania się z ofertą firmy.

referencje

Firma TYTAN Gruszka Kowalski Sp.J. miała przyjemność współpracować z Firmą GeoStatik Geodezyjna Obsługa Inwestycji Grzegorz Bocianowski podczas realizacji inwestycji retencyjnych oraz pomiarach kubatury mas ziemnych...

TYTAN Gruszka Kowalski Sp.J.

Zakład Budownictwa i Melioracji Wodnych OSTROGA Lidia Bachor i Bartłomiej Ciechanowski miała przyjemność współpracować z Firmą GeoStatik Geodezyjna Obsługa Inwestycji Grzegorz Bocianowski przy realizacji inwestycji hydrotechnicznych oraz retencyjnych...

Zakład Budownictwa i Melioracji Wodnych OSTROGA